Ferie z filmem w Bibliotece

Tutaj przeczytasz więcej wiadomości  na temat filmów:

Skateistan

Czy żyjąc w strefie powojennej można normalnie funkcjonować? Fundacja "Skateistan" daje młodym ludziom możliwość nauki jazdy na deskorolce. Miejscowy skapetapark dla wielu osób staje się odskocznią od powojennej rzeczywistości. Siedemnastoletni Murza i dwunastoletnia Fazilla mówią o tym, jak ważne jest dla nich ich nowe zajęcie, oraz co zmienia w ich życiu, życiu trudnym, pełnym niedogodności.

Dziecięcy samorząd

Samorządy dziecięce ze stanu Karnataka włączają się w tworzenie lokalnej polityki, wspólnie z dorosłymi rozwiązując bieżące problemy oraz planując nowe działania. Wykazując się wielką energią, uporem i dobrą organizacją dzieci udowadniają, że są także pełnoprawnymi obywatelami.

Recepta na klęskę

Czy jesteśmy w stanie poświęcić wygodny styl życia dla ratowania planety? Ile możemy zrobić sami, nie zrzucając odpowiedzialności na innych? – te pytania stawia autor filmu, który postanawia, że przez rok on i jego rodzina będą stosować dietę z niską zawartością dwutlenku węgla.