Spotkanie autorskie z Pawłem Rejdakiem

Podczas spotkania autor bez trudu wprowadził uczniów drugich klas gimnazjum w świat literatury fantasy- gatunku literackim, w którym tworzy. Opowiadał o swojej pasji pisania, marzeniach i o tym, jak powstaje powieść fantasy.

Kim jest bohater naszego spotkania?

Debiutował w 2009 roku zbiorem opowiadań z gatunku fantasy noszącym tytuł „Oko węża. Opowieści z Borgaanu”. Książka spotkała się z szerokim przyjęciem i aprobatą czytelników. Wkrótce ukazały się kolejne publikacje „Gniew Meleghorna. Opowieści z Borgaanu” i „Pasja” (kryminał z elementami horroru).

Autor jest laureatem wielu prestiżowych, ogólnopolskich nagród literackich m.in. Nagrody Specjalnej Ministra Kultury (2011), Świętokrzyskiej Nagrody Kultury (2011), II Nagrody Prezydenta Kielc za osiągnięcia artystyczne (2012), dorocznej Nagrody Starosty Kieleckiego (2012) i Nagrody Specjalnej V-ce minister Beaty Oczkowicz za osiągnięcia twórcze i upowszechnianie kultury (2012). W ubiegłych latach zdobył także I miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Literackiej QFant (2010) i dwie specjalne nagrody: Pigmalion Fantastyki (2010) i Haloween (2010). Od roku 2009 jest pełnoprawnym (i obecnie najmłodszym) członkiem Związku Literatów Polskich.

Gimnazjaliści uczestniczący w spotkaniu byli autentycznie zainteresowani tematem, ani przez chwilę się nie nudzili, a w swoich wypowiedziach podkreślali, że literatura fantasy to zaproszenie w inną rzeczywistość .

Szczerze dziękowali Panu Pawłowi za cudowną podróż w głąb wyobraźni. Na koniec, uczniów spotkała miła niespodzianka- każdy uczestnik spotkania otrzymał z rąk autora egzemplarz książki „Pasja” z autografem pisarza.