Cała Polska czyta dzieciom wiersze Juliana Tuwima

Gminna Biblioteka Publiczna i Biblioteka w Centrum Oświatowym w Koszycach połączyły razem te dwa ważne wydarzenia. Nasze zaproszenie przyjęła Pani Krystyna Błaut, Koordynator 10-lecia kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”, która spotkała się z dziećmi w Centrum Oświatowym w Koszycach. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas 0 - I i dzieci z Przedszkola Samorządowego. Była to duża grupa dzieciaków(prawie 100 uczestników) i duże wyzwanie dla Pani Krystyny czyli naszej bajkowej wróżki. Było wspaniale, nie zawiedliśmy się. Oprócz czytania utworów Juliana Tuwima, wspólnego śpiewania i tańców, dużo emocji dostarczyła dzieciom zabawa pt.: „Biuro Detektywistyczne Żółwia Franklina”.

Na zakończenie imprezy wszystkie dzieci otrzymały w prezencie od naszego honorowego gościa zakładki i słodycze. Przedszkole Samorządowe i Szkoła Podstawowa upominki w postaci książek dla dzieci i dyplomy uznania za propagowanie i rozpowszechnianie kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.

Wszystkim dzieciom, opiekunom i Pani Krystynie bardzo dziękujemy. Życzymy wszystkim wakacji pełnych niezapomnianych wrażeń. Wypoczywajcie, realizujcie wakacyjne plany, rozwijajcie zainteresowania. Fantastycznych przygód i spotkań z interesującymi ludźmi.