E-BOOKI w naszych bibliotekach

(fot. MBP w Proszowicach)

E-booki można czytać na komputerach w Czytelni Biblioteki, w każdej filii bądź z dowolnego komputera mającego dostęp do Internetu, w dowolnym miejscu i czasie po utworzeniu konta na platformie i aktywowaniu dostępu przy użyciu specjalnego kodu. Niniejszy kod można otrzymać (będąc już użytkownikiem biblioteki lub zapisując się do niej) od bibliotekarza w MBP w Proszowicach lub w każdej naszej filii (Bobinie, Kościelcu lub w Ostrowie).

Dzięki uprzejmości Biblioteki w Proszowicach ta oferta jest również dostępna w Gminnej Bibliotece Publicznej w Koszycach.

Kod można otrzymać od bibliotekarza w GBP w Koszycach.

E-booki można czytać w Bibliotece nie zakładając konta na platformie libra.ibuk.pl, jednak warto wiedzieć iż jego założenie, oprócz zdalnego dostępu, umożliwia również:
  • wyszukiwanie wewnątrztekstowe,
  • dodawanie zakładek,
  • zaznaczanie fragmentów tekstu,
  • wprowadzanie własnych notatek,
  • tagowanie fragmentów,
  • eksport notatek - prześlij (udostępnij notatkę) zakładkę,
  • automatyczne generowanie bibliografii danej książki.
     Zakup e-booków został zrealizowany w ramach zainicjowanego przez WBP w Krakowie konsorcjum Małopolskich Bibliotek Publicznych. Był on możliwy dzięki współfinansowaniu przez 31 bibliotek publicznych województwa małopolskiego oraz dofinansowaniu z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.
     Aktualna lista e-boków dostępna na stronie internetowej Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Proszowicach: www.biblioteka.proszowice.pl