Malujemy pejzaże na Myślenickim Zarabiu

Zajęcia w tym dniu rozpoczęły się wykładem prof. Mariana Sikorskiego pt." Pejzaż - obrazowanie otwartej  przestrzeni"  - wykład wzbogacony był pokazem multimedialnym przykładowych obrazów przedstawiających pejzaże w twórczości wybitnych artystów różnych epok. Prof. Sikorski zaprezentował również wystawę własnych obrazów pod nazwą : " Sztuczny horyzont” ,  których tematyka związana jest z wizją przestrzeni i chmur.

Następnie uczniowie udali się na spacer uliczkami Myślenic ,zwiedzili Muzeum Regionalne  „Dom grecki”- wystawę etnograficzną oraz czasową wystawę obrazów Jerzego Dudy – Gracza dedykowaną F. Chopinowi . Po krótkim spacerze i posiłku uczniowie udali się na Zarabie ,gdzie w plenerze malowali swoje obrazy – pejzaż okolic Myślenic i rzeki Raby. Podczas warsztatów prof. Mirosław Sikorski udzielał wskazówek młodzieży i omawiał prace. Każdy uczestnik warsztatów został sfotografowany ze swoim obrazem.

Warsztaty były bardzo udane, malowanie w plenerze przy pięknej pogodzie i urokliwym krajobrazie to doskonały pomysł… również na wspaniałe wakacje!!!

Film 1

Film 2