Warsztaty plastyczne w Koszycach spotkaniem z kulturą żydowską

Wykład wzbogacony został pokazem dzieł malarskich, architektury i tradycyjnych symboli związanych z kulturą żydowską. Na zaproszenie Wójta Gminy Koszyce pana Stanisława Rybaka o swoich długoletnich doświadczeniach związanych z kontaktami ze społecznością żydowską , pracą na rzecz propagowania i organizowania spotkań kultury polskiej i żydowskiej opowiedział pan Jarosław Zatorski, były burmistrz Chmielnika. Spotkanie uświetnił również występ zespołu tanecznego „Kamena”, działającego w Chmielnickim Centrum Kultury, słynącego aranżacjami inspirowanymi muzyką żydowską. Ten żywiołowy, piękny choreograficznie występ z wesołą i specyficzną muzyką bardzo spodobał się uczestnikom warsztatów. W drugiej części naszego spotkania młodzi malarze stanęli przy sztalugach , aby w swoich obrazach ukazać symbolikę związaną z kulturą żydowską i wrażenia płynące z inspiracji tą kulturą. Warsztaty plastyczne odbyły się w Centrum Oświatowym w Koszycach. Bogaty program tego dnia zakończył się późnym popołudniem . Warsztaty plastyczne w Koszycach były ostatnim wspólnym artystycznym spotkaniem wszystkich uczestników projektu ,tym bardziej pożegnaliśmy naszych przyjaciół z żalem.