Spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską

W spotkaniu z pisarką wzięli udział uczniowie kl. 0-1.

Bohaterami książek Renaty Piątkowskiej są, co sama wielokrotnie podkreślała podczas spotkania, dzieci z dużym poczucie humoru i głową pełną zwariowanych pomysłów. Dzieci przeżywające ciekawe przygody, które mogą się zdarzyć w codziennym życiu każdemu dziecku i w każdej rodzinie.

Podczas spotkania autorka zaprezentowała kilka swoich najnowszych książek, a wśród nich „To się nie mieści w głowie” i „Zbój”. Opowiadania o koniach i konikach. Zdaniem pisarki świat widziany oczami dziecka jest sam w sobie niezwykły, a szczypta magii nikomu nie zaszkodzi.

Spotkanie było niezwykle udane. Z jednej strony to na pewno zasługa samej Pani Renaty Piątkowskiej, ale równie ważne było zainteresowanie i aktywność dzieci uczestniczących w spotkaniu. Na podkreślenie zasługuje także fakt, że Autorce towarzyszyła zawodowa lektorka Elżbieta Malwina Kożurno, która czytała fragmenty książek. Jej wspaniała interpretacja doskonale podkreślała humor opowiadań i była niewątpliwie dodatkową atrakcją spotkania. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Wzięło w nim udział ponad 50 dzieci.

Organizatorami spotkania była Gminna Biblioteka Publiczna i Biblioteka Szkolna.