Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych - Academica

Korzystanie z tego rodzaju narzędzia umożliwia:

- Dostęp do kilkuset tysięcy pełnotekstowych publikacji naukowych - monografii, podręczników, skryptów, artykułów oraz całych numerów czasopism.

- Przeszukiwanie ponad trzymilionowego, wielodziedzinowego zasobu (również tego objętego ochroną prawa autorskiego).

- Rezerwację obiektów i tworzenie do nich notatek.

- Publikacje nie chronione prawem autorskim lub licencjonowane są dostępne dla każdego użytkownika Internetu bez ograniczeń.

- Wyszukiwanie publikacji udostępnianych przez CWPN Academica, sprawdzanie ich dostępności, oraz korzystanie z publikacji należących do domeny publicznej lub do których rozpowszechniania w sieci Internet Biblioteka Narodowa jest uprawniona na podstawie odrębnych umów (licencji).

Wobec powyższego:

- Piszesz pracę licencjacką lub magisterską – przyjdź do nas i skorzystaj z terminala.

- Poszukujesz literatury na konkretny temat – tu ją znajdziesz.

Podsumowując, Academica to nowa jakość wypożyczeń, elastyczny system rezerwacji, ogromna baza publikacji.

Wszystkich zainteresowanych tym dodatkowym źródłem wiedzy zapraszamy do skorzystania z terminala (1 stanowisko) i zachęcamy do kontaktu z Biblioteką.