Przejdź do treści
1
2
3
4
Przejdź do stopki

Wiadomości

Treść

Promocja książki -

Promocja książki - "Jestem z Wami..."

Burmistrz Miasta i Gminy Koszyce wraz z Dyrektorem Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej zapraszają na promocję książki "Jestem z Wami..." autorstwa Pani Grażyny Iwanickiej. Spotkanie odbędzie się 30 września 2022r. o godz. 12:00 w Muzeum Ziemi Koszyckiej.

Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych - Academica

Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych - Academica

Miło nam poinformować, że Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Koszycach przystąpiła do Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych Academica. Głównym celem systemu ACADEMICA jest zastąpienie tradycyjnej formy wypożyczeń międzybibliotecznych wypożyczalnią publikacji w postaci cyfrowej.

Biblioteka przyjazna seniorom

Biblioteka przyjazna seniorom

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Koszycach posiada w swojej ofercie książki dla osób słabowidzących.

Wielkie Litery to nowe wydania książek ze specjalną czcionką, składem i kontrastem, które chronią wzrok i ułatwiają czytanie osobom słabowidzącym (m.in. seniorom i uczniom z wadami wzroku). Tą serią wydawniczą chcemy dotrzeć do osób zmagających się z lekturą. Wielkie Litery gwarantują komfort czytania osobom słabowidzącym i niwelują bariery w dostępie do książki. Czytanie jest wygodniejsze, a przejrzysty skład nie nadwyręża wzroku czytelnika.

Śpiewająca Biblioteka

Śpiewająca Biblioteka

29 listopada w Centrum Oświatowym w Koszycach odbyło się spotkanie autorskie z Edytą Zarębską - pisarką i ilustratorką. Laureatką konkursu literackiego im. Astrid Lindgren, która zadebiutowała własnoręcznie ilustrowaną bajką pt. ,,Opowieści babci Gruni”.

Spotkanie autorskie z Janem Chruślińskim

Spotkanie autorskie z Janem Chruślińskim

18 października w Muzeum Ziemi Koszyckiej im. Stanisława Boducha w Koszycach odbyło się spotkanie autorskie z pisarzem, publicystą , historykiem, emerytowanym pułkownikiem Wojska Polskiego, Janem Chruślińskim.

Dotacja na zakup nowości wydawniczych

Dotacja na zakup nowości wydawniczych

Ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa" - Gminna Biblioteka Publiczna w Koszycach otrzymała dofinansowanie na zakup nowości wydawniczych w 2018 r. w wysokości 3800 zł. Operatorem programu jest Biblioteka Narodowa.

Narodowe Czytanie 2018

Narodowe Czytanie 2018

Gmina Koszyce wraz z Gminną Biblioteką Publiczną i Biblioteką Szkolną włączyły się do 7 edycji ogólnopolskiej akcji promującej klasykę literatury polskiej – Narodowe Czytanie. Spotkaliśmy się 8 września w Muzeum Ziemi Koszyckiej im. Stanisława Boducha na wspólnym czytaniu „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego.

2635